Lazer Epilasyon Merkezleri ve Klinikleri

Lazer epilasyon merkezleri; Lazer epilasyon uygulamaları yeni yönetmelikler uyarınca sadece hastane, tıp merkezi ya da poliklinik şartlarında yapılabilmektedir. Güzellik merkezi ve salonlarda

lazer epilasyon yasaklanmıştır.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer Epilasyon Merkezleri

Salonlarda izin verilen ve lazer olmayan IPL yani foto epilasyon uygulamaları da yasaklanmıştır. Lazer epilasyon günümüzde sadece uzman doktorların gözetiminde yapılabilmektedir. Bunun adresi de hastane, tıp merkezi ya da polikliniklerin ilgili birimleridir. Genelde bu tür uygulamalar dermatolog ya da plastik cerrahlar tarafından yönetilmektedir. Etiler, Beşiktaş, Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Halkalı, Bağdat Caddesi, Ataşehir, Acıbadem, Bursa, Kocaeli, Kayseri, Ankara merkezleri için formu doldurunuz.

Lazer epilasyonu güzellik merkezi olarak tanımlanan ve doktorlar tarafından işletilen sağlık kurumlarında yapılmakta idi. Dermatoloji uzmanları, plastik cerrahi uzmanları ya da medikal estetiysen hekimler bu merkezleri kurma yetkisine sahiptiler. Sadece ruhsatlı çalışan bu merkezler lazer uygulamaları yapabilmekte idiler. 2010 yılı itibari ile güzellik merkezleri kapatıldı.

Güzellik merkez ve Salonlarında lazer işlemlerinin yapılması yasaklanmıştır. Amaç sadece hastane ya da tıp merkezlerinde yapılması ve hizmet kalitesinin arttırılmasıdır. En önemli ayrıntı, kuaför ya da güzellik salonlarında ehliyetli olmayan kişilere bu uygulamaların yaptırılmamasıdır. çünkü bu kuruluşların lazer kullanma yetkisi yoktur. Bu noktaya tüm tüketicilerin dikkatini çekmek isteriz.

Lazer Epilasyon Merkezleri İçin önerdiğimiz Adresler için bize ulaşınız.

Lazer epilasyon fiyatları merkezlere göre değişmekle birlikte birbirine yakındır. Paket avantajları sunan ve tüm vücut uygulamalarda indirim sağlayan merkezler bulunmaktadır. Tüm ayrıntılar için aşağıdaki telefonları aramalısınız. İnternette fiyat bildirmek yasaktır.

Hangi Lazerlerle Epilasyon Yapılır?

Lazer epilasyon için kullanılan lazer tipleri diode, alexandrite ve nd yag lazerlerdir. Bu lazer tiplerinin birbirine göre ayrı özellikleri ve ayrı teknolojileri mevcuttur. Lazer teknolojisi bu yüzyılın başında teori olarak öne sürülmüş ve fonksiyonel lazerlerin tıpta kullanım aşamasına gelmesi 80 yıl kadar sonra gerçekleşebilmiştir. Laser tipleirnin bu ayrılıkları önemlidir. Tümü genel lazer prensipleri ile çalışmaktadır. Bu şu anlama gelir. Laser ışınları tek dalga boyundadır. Laser enerjisi flash lamb teknolojisi üretilir. Sonuçta açığa tek bir dalga boyunda ve birbirine paralel hareket eden lazer ışın enerjisi oluşur. Laserler dalga boylarındaki özelliklere göre değişik etkiler gösterir.

Bu nedenle profesyonel kişilerce lazer tedavileri yönetilir. Lazer epilasyonun hangi lazer aleti ile yapılacağına ülkemiz yasalarına göre uzman doktorlar karar vermektedir. Bu uzman doktor gurubu dermatolog ve plastik cerrahlardır. Gittiğiniz merkezde uzman doktorlarla görüşme yaparak lazer epilasyon hakkında daha spesifik bilgiler edinin. çünkü lazer epilasyon için cilt ve kıl yapınız önemlidir. Bu yapı sizin lazer epilasyondan alacağınız olası sonucu belirlenede önemli bir patametredir. Lazer epilasyonun uygulanan dozu ve tipide lazer epilasyon başarısını belirleyen önemli bir unsurdur.

Acıbadem epilasyon merkezlerimizin tümünde diode ve alexandrite lazerler kullanılmaktadır. Aslen biz sadece lazer epilasyon yapıyoruz. Yani iğneli epilasyon, foto epilasyon gibi yöntemleri kullanmıyoruz. Bir tek Beylikdüzü merkezimizde iğneli epilasyon bulunmaktadır. Bunun nedeni beyaz kılları olan kişilere epilasyon yapmak amacıyla dır.

Bunu Oyla:

Tıkla ve Oyla!
[Total: 1 Average: 5]